• Home Slider01

  Freibourg vuilniswagen waterstofEen indrukwekkende prestatie van Freiburg Waste Management and City Cleaning GmbH. Vanaf dit jaar rijden alle 22 vrachtauto’s die bioafval, papier huishoudelijk afval en grofvuil ophalen 100% emissievrij op waterstof. De omzetting van fossiel naar H2 is in hoog tempo gerealiseerd. In 2021 zijn de eerste drie voertuigen op waterstof in gebruik genomen en toen werd de verwachting nog uitgesproken dat de omschakeling negen jaar zou duren. Het proces is dus in vier jaar tijd afgerond.

De vuilniswagens werden eerst getankt bij een openbaar tankstation van H2Mobility, maar hebben sinds kort ook een eigen tankvoorziening op de voormalige stortplaats Eichelbuck ter beschikking. Vanaf volgend jaar hoeft er ook geen waterstof meer van elders te worden aangevoerd. Het samenwerkingsverband plaatst een eigen electrolyser met een vermogen van 2,6 MW, waarmee jaarlijks 140 ton groene waterstof kan worden geproduceerd. De electrolyser wordt gevoed door een mix van groene stroom: 30% van de energie komt van lokale windparken, 30% van ingekochte groene stroom en de rest van het fotovoltaïsche park.

Freiburg Waste Management and City Cleaning GmbH (ASF) is een publiek-private samenwerking tussen de stad Freiburg en afvalverwerker Remondis. De twee partijen hebben flink wat subsidie binnengehaald voor het project. Van de investering van 8 miljoen euro is 4,25 miljoen euro afkomstig van subsidies. Deze werden verstrekt door de stad, de deelstaat Baden-Württemberg, het innovatiefonds Badenova en het Europese programma Hydrogen Valley Südbaden.

Lees ook: japan-nieuwe-tractor-op-waterstof-werkt-12-uur-lang-autonoom-via-ai-camerasysteem

Het actuele waterstofnieuws gratis in uw mailbox? Schrijf u in voor de  wekelijkse nieuwsbrief.

logo2

1082 MC  |  Amsterdam  |  The Netherlands