• Home Slider01

Samskip rotterdam oslo waterstofContainervervoerder Samskip zet grote stappen met de introductie van twee op waterstof aangedreven shortsea SeaShuttles, ontworpen voor de vaarroute Rotterdam-Oslo. De eerste SeaShuttle is inmiddels in aanbouw en zal naar verwachting eind 2026 vanaf de Cochin-scheepswerf in India worden opgeleverd. Na de laatste waterstofupgrades in Rotterdam zal de eerste containerschip op waterstof in het tweede kwartaal van 2027 operationeel zijn. Eerder deze maand was er op de werf in India een feestje. Met de kiellegging is de officiële start van de bouw van het Sea Shuttle-schip gemarkeerd, een traditie die kracht en stabiliteit symboliseert.

De twee SeaShuttles zullen gaan varen op vloeibare waterstof dat wordt opgeslagen onder een temperatuur van -253 graden Celsius. De emissievrije zeeschepen kunnen 363 containers vervoeren en hebben een brandstofcelcapaciteit van 3,3 megawatt. De brandstofcellen zetten waterstof weer om in elektriciteit, vervangen conventionele motoren en zetten een nieuwe standaard voor duurzame, hoogwaardige korte vaart. Deze schone energie voedt zowel de aandrijving als alle boordsystemen, waardoor vracht soepel wordt vervoerd.

De twee Seashuttles op H2 gaan varen tussen de Matrans Terminal in Rotterdam en de haven van Oslo en zo een groene corridor creëren. Samskip zet nu de volgende stap door de Matrans-terminal in Rotterdam te elektrificeren en zo toe te werken naar een volledige logistieke keten die draait op hernieuwbare energie. Met deze transformatie wordt de route Rotterdam-Oslo op termijn emissievrij.

Samskip is een wereldwijde vervoerder, gespecialiseerd in containertransport. Het bedrijf heeft 18.500 containers in gebruik. Wekelijks vertrekken er 70 treinen en 125 containerschepen met Samskip-containers.

Lees ook: spanje-offshore-waterstofverbinding-barmar-naar-frankrijk-in-2032-gereed

Het actuele waterstofnieuws gratis in uw mailbox? Schrijf u in voor de  wekelijkse nieuwsbrief.

logo2

1082 MC  |  Amsterdam  |  The Netherlands