Spanje: Scale Gas ontvangt Europese subsidie voor 6 nieuwe H2-stations
De Europese Commissie heeft het totale bedrag goedgekeurd dat is aangevraagd door Scale Gas, een dochteronderneming van Enagás, voor de uitrol van een netwerk van zes tankstations voor hernieuwbare waterstof in Spanje. Het totale bedrag bedraagt meer dan 8 miljoen euro, zo maakte het gasbedrijf bekend.
Elk station heeft een totale capaciteit van 1.000 kilogram en maakt deel uit van de Atlantische en Middellandse Zee-corridors van het Trans-Europese Transportnetwerk (TEN-T). De middelen zijn afkomstig van de Connecting Europe Facility (CEF) van het Europees Uitvoerend Agentschap voor Klimaat, Infrastructuur en Milieu (Cinea) en het project kent een totale investering van ruim 26,7 miljoen euro. In de Europese richtlijn TEN-T staat dat er voor 2031 een minimum aantal openbare waterstoftankstations beschikbaar moet zijn. Langs het TEN-T kernnetwerk moet er uiteindelijk elke 200 kilometer een tH2-ankstation staan. Dit geldt ook voor trajecten die landsgrenzen overschrijden.
Het netwerk van tankstations van het project van Scale Gas, ECOhynet genaamd, zal waterstof leveren die is geproduceerd uit hernieuwbare bronnen, onder een druk van 350 en 700 bar, voor lichte en zware voertuigen.
Lees ook: frankrijk-vertraging-bij-ontwikkeling-airbus-vliegtuigen-op-waterstof